Gün
Saat
Dəqiqə
Saniyə
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu

08-12-2017

Sumqayıt Olimpiya İdman Kompleksində ümummilli lider Heydər Əliyevin anım gününə həsr edilmiş cüdo üzrə 6-cı respublika turniri davam edir.

Gənclər və İdman Nazirliyi, Azərbaycan Cüdo Federasiyası, Sumqayıt şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilən yarışda ilk günün qalibləri müəyyənləşib.

Oğlanların yarışında Amin İsayev (30 kq), Həsən Əhmədov (34 kq), Rəhim Mirzəyev (38 kq) və Əli Hacıyev (42 kq) çempionluq sevinci yaşayıblar.

Qızların mübarizəsində isə Züleyxa Nağıyeva (28 kq), Xumar Qasımzadə (32 kq), Fidan Qasımova (36 kq) və Nigar Şahməmmədova (40 kq) fəxri kürsünün ən yüksək pilləsinə qalxıblar.  

Xatırladaq ki, turnirdə Bakı, Sumqayıt, Naxçıvan, Yevlax, Bərdə, Mingəçevir, Qusar, Qubadlı, Şabran, Laçın, Qax, Şuşa, Siyəzən, Qəbələ, Şirvan, Masallı, Xızı, Qobustan, İsmayıllı, Ağcabədi ilə yanaşı Rusiyanın Nalçik, Dərbənd şəhərlərinin və Ukraynanın yeniyetmə cüdoçuları mübarizə aparırlar.

Qeyd edək ki, 39 komandadan 563 cüdoçunun qatıldığı çempionata sabah yekun vurulacaq.

OĞLANLAR

 

30 kq

     

34 kq

 

1.

Amin İsayev

UGİM-2 Sumqayıt

 

1.

Həsən Əhmədov

Balaxanı OİK

2.

Şirin Muradov

UGİM-2 Sumqayıt

 

2.

Emin Həsənov

Zirə Abşeron

3.

Səməndər Abbasov

İOEUGİM-13 Bakı

 

3.

Aşur Əlişov

Balaxanı OİK

3.

İlkin İbrahimov

Mingəçevir

 

3.

Vüsal əsgərov

UGİM-2 Sumqayıt

             
 

38 kq

     

42 kq

 

1.

Babarəhim Mirzəyev

Qobustan

 

1.

Əli Hacıyev

UGİM-2 Sumqayıt

2.

Rafet Aydınov

Turan İK Bakı

 

2.

Rəfael Zeynalov

Qusar

3.

Samir Əliquliyev

Şahin İK Bakı

 

3.

Ruzi Əliyev

Ağcəbədi

3.

Alpər Məmmədgil

Zirvə Abşeron

 

3.

Toğrul İbrahimov

RKİM Bakı

             

QIZLAR

 

28 kq

     

32 kq

 

1.

Züleyxa Nağıyeva

Azəri İK Sumqayıt

 

1.

Xumar Qasımzadə

Aura İK Bakı

2.

Nərmin Soltanova

Zirvə Abşeron

 

2.

Aynur Əfəndiyeva

UGİM-2 Sumqayıt

3.

Aycan Mustaqova

İsmayıllı

 

3.

Təranə Quliyeva

Şabran

3.

Fatimə Eyvazova

Aura İK Bakı

 

3.

Aydan Vəliyeva

Neftçi Bakı

             
 

36 kq

     

40 kq

 

1.

Fidan Qasımova

UGİM-2 Sumqayıt

 

1.

Nigar Şahməmmədova

UGİM-2 Sumqayıt

2.

Fəridə İsgəndərova

RİOEUGİM-2 Bakı

 

2.

Fatma Qarayeva

RRİM Bakı

3.

Aytən Verdiyeva

UGİM-1 Sumqayıt

 

3.

Könül Əliyeva

TİM RİM Gəncə

3.

Sədaqət Baxşıyeva

RİOEUGİM-2 Bakı

 

3.

Rəmziyyə Hüseynova

UGİM-8 Bakı

Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu

Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu
Beynəlxalq turnirdə ilk günün qalibləri məlum oldu