Gün
Saat
Dəqiqə
Saniyə
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu

14-03-2018

“Sərhədçi” İdman Olimpiya Kompleksində keçirilən U-15 kiçik yaşlı yeniyetmələr arasında cüdo üzrə Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vurulub. 

Azərbaycan Cüdo Federasiyası, Gənclər və İdman Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən turnirin birinci günündə 10 çəki dərəcəsində mübarizə aparan cüdoçular arasında qaliblər müəyyənləşib.

Ölkə birinciliyində qızların yarışında Nigar Əliyeva (28 kq), Aydan Vəliyeva (32 kq), Fəridə Mirzəyeva (36 kq), Rəmziyə Hüseynova (40 kq), Aytən Əliyeva (44 kq), Sevda Nəbiyeva (48 kq), Rita Əliyeva (52 kq) və Aysun Rəhimova (57 kq) fəxri kürsünün ən yüksək pilləsinə yüksəliblər.

Oğlanların mübarizəsində isə Rza Yusifov (34 kq) və Toğrul Nurulu (38 kq) çempion olub.

Azərbaycan birinciliyinin qalib və mükafatçılarına medallar, diplomlar təqdim olunub. 

Qeyd edək ki, iki gün davam edəcək ölkə birinciliyində 74 klubdan 651 cüdoçu (567 oğlan, 84 qız) mübarizə aparır.

       OĞLANLAR

 

34 kq

     

38 kq

 

1.

Rza Yusifov

Neftçi

 

1.

Toğrul Nurulu

13 IOEUGIM

2.

Murad Muradlı

13 IOEUGIM

 

2.

Samir Alıquliyev

Şahin İK

3.

Murad Balacayev

IOEUGIM Sumqayıt

 

3.

Babarəhim Quliyev

Qobustan

3.

Nihat Quliyev

Balaxanı

 

3.

Nihad Quliyev

13 IOEUGIM

   QIZLAR        

 

 

28 kq

     

32 kq

 

1.

Nigar Əliyeva

Neftçi

 

1.

Aydan Vəliyeva

Neftçi

2.

Nərmin Soltanova

Zirva Abşeron

 

2.

Xumar Qasımzadə

Atilla

 

 

 

 

3.

Aliyə İsmayılzadə

UGİM 10

 

 

 

 

3.

Nəmin Qocayeva

Təhsil RİM Gəncə

             
 

36 kq

     

40 kq

 

1.

Fəridə Mirzəyeva

8 İOEUGİM

 

1.

Rəmziyə Hüseynova

8 İOEUGİM

2.

Nigar Səhrəbova

Neftçi

 

2.

Könül Əliyeva

Təhsil RİM Gəncə

3.

Fəridə İsgəndərova

2 RİOEUGİM

 

3.

Nigar Şahməmmədova

2 RİOEUGİM

3.

Ruslana Xəlilova

1 RİOEUGİM

 

3.

Aydan Şirinzadə

UGİM 10

             
 

44 kq

     

48 kq

 

1.

Aytən Əliyeva

Zaqatala

 

1.

Sevda Nəbiyeva

2 RİOEUGİM

2.

Lətifə Abbasova

13 IOEUGIM

 

2.

Ulya Məmmədova

Judo Club 2012

3.

Cəmilə Əsədova

Neftçi

 

3.

Pərvanə Abdullayeva

Yevlax

3.

Telli Atazadə

T UGİSM-1 Sumq

 

3.

Nigar Əlibəyli

8 İOEUGİM

 

 

52 kq

     

57 kq

 

1.

Rita Əliyeva

T UGİSM-1 Sumq

 

1.

Aysun Rəhimova

Qəbələ Bakı

2.

Sevil Xəlilova

1 RİOEUGİM

 

2.

Günay Hüseynova

 

3.

Könül Bayramova

Atilla

 

3.

Gülnarə Bayramova

Atilla

3.

Aysu Həsənova

8 İOEUGİM

 

3.

Gülarə Zeynalova

Mingəçevir

 

 

 

Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu
Azərbaycan birinciliyində ilk günə yekun vuruldu